HAKKIMIZDA

Sancaktepe GS Futbol Okulu

Galatasaray Spor Kulübü’nün alt yapı yapılanması içerisinde yer alan futbol okulları bünyesinde 2010 yılından bu yana faaliyet gösteren Sancaktepe Galatasaray Futbol Okulu, bünyesi içerisinde yer alan sporcuları temel spor ve futbol eğitimini vererek gelecek nesillerin en sağlıklı ve sağlam bir şekilde spor ve futbol alt yapılarının oluşmalarını amaçlamaktadır.

Sancaktepe Galatasaray Futbol Okulu çalışmaları içerisinde gelişen motorik özelliklerin yanı sıra psikomotor gelişimin de önemi oldukça yüksektir.

Futbolun bir takım sporu olması gereği, sporcularımızın bireysel gelişimiyle birlikte, takımdaşlık duygusu çoğalarak birlikte başarabilmenin gücünü görmektedirler.

Bu da toplum içerisinde yeni bireylerle tanışıp, farklı kişilik ve karakterlerdeki kişilerle kaynaşıp, nasıl davranılması gerektiğini göstermektedir.

Böylece sporcular yalnızca futbol oynamayı değil başkaca dünyaların içine girip gerek bilgi dağarcıklarını gerekse ruhsal zenginliklerini arttırmaktadır.

Sancaktepe Galatasaray Futbol Okulumuzda eğitim gören sporcularımız tüm bu mental gelişimlerle birlikte bilimin ışığında her yaşa uygun düzenlenen antrenman programları ve düzenlemeleriyle doğru ve kaliteli futbol için gelecek nesillerin aydınlığı olacak olan çocuk ve gençlere eğitim vermektedir.

üm bunlarla birlikte Sancaktepe Galatasaray Futbol Okulu, sporun evrensel olarak öngörülmesi gereken sevgi, kardeşlik ve Fair Play (Dürüst Oyun) ilkelerine bağlı kalarak kültürlü ve sağlıklı genç bireylerin yetişmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Tesisimiz


Sancaktepe Galatasaray Futbol Okulumuzun çalışmalarını yürüttüğü Başak Halı Saha Tesisleri 2010 yılında İstanbul'un en merkezi yerlerinden biri olan Sancaktepe'de herkesin sağlıklı temiz ve güzel bir ortamda spor yapmaları amacıyla hizmet vermeye başlamıştır.

Tesisimiz İl Gençlik Spor Müdürlüğü'nden üç yıldızlı tesis sertifikasına sahiptir.

Tesisimizde 25x45 ve 25x50 ebatlarında UEFA kriterlerine uygun iki suni çim saha, sekiz adet soyunma odası ve her soyunma odasında üçer adet duş, kapalı kafe-restorant ve idari ofis bulunmaktadır.